Brazílie

Brazílie dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Brazílii

Brazílii, zabírající rozlohou přes půl Jižní Ameriky, zaujala cestovatelé již po dobu nejméně 500 let. Turisty zde čekají písečné bílé pláže, pobřeží lemované palmami a temně modrý Atlantik, který se táhne ve více jak 7000 km. U pobřeží nalezneme i několik tropických ostrovů, hudbou jsou pak plné metropole a okouzlující koloniální města. Ve vnitrozemí Brazílie Vás čekají okouzlující památky s různými příchutěmi, majestátné vodopády, kaňony poseté červenými horami a křišťálově jasnými řekami – to vše jen malá část přírodní krásy. Ještě větší a známější památky jsou Amazon a Pantanal.

Pozorovat zde přírodu je prostě ohromující, stejně jako zde prožít dobrodružství a to jste ještě nevstoupili do džungle. Dovolenou si můžete užít i jízdou na kajaku, raftingu, trekkingu, potápění a surfování, existuje několik způsobů jak trávit odpoledne, kde Slunce je zalité v téměř každém regionu. Turisté často rádi navštěvují vzrušující města uvnitř hranic Brazílie, v kterých se odehrává karneval, které jsou plné hudby, tance, veselí a erotiky.

Kdy jet do Brazílie?

V Brazílii běží sezóna od prosince do března. Ceny v této době trochu povyrostou, ale koná se zde nejvíce slavností . Mimo sezónu je Brazílie od května do září kromě července. Během léta, které probíhá od prosince do února jsou na severovýchodě teploty okolo 30 stupňů Celsia. Zbytek roku jsou teploty střední okolo 20 stupňů Celsia.

Na jihu můžete zažít teplotní výkyvy v rozmezí 15 stupňů Celsia v zimním období (červen až srpen) až do 35 stupňů Celsia v létě. Oblast Amazonie se zřídkakdy dostane na teplotu vyšší než 27 stupňů Celsia, je tu mnoho srážek. Období od prosince do března se zde považuje za zimu, protože zde spadne nejvíce srážek. Výlety do Amazonie a Pantanal jsou nejlepší od června do srpna.

Festivaly v Brazílii

o Festival Lemanja se slaví v Riu 1. ledna a v Salvadoru 2. února
o Procissão do Senhor Bom Jesus dos Navegantes (Průvod Pána Ježíše Boatmen) v Salvadoru na Nový rok
o Karneval trvá od pátku do úterý před Popeleční středou. Karnevalové oslavy však obvykle začínají v dostatečném předstihu před oficiálním svátkem
o Lavagem do Bonfim (Mytí kostela Bonfim) druhý čtvrtek v měsíci lednu
o Semana Santa (svatý týden), týden před Velikonocemi v Congonhas, Ouro Preto
o Dia do India (Indiánský den), 19. dubna
A spousty dalších...


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© BRAZÍLIE dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek