Dominikánská republika

Dominikánská republika dovolená u moře 2024 - ubytování, počasí

Dominikánská republika leží na východě ostrova Hispaniola. Většinu území Dominikánské republiky vyplňují horská pásma. Nejvyšší hora Pico Duarte je vysoká 3087m. n. m. Nížiny se táhnou podél pobřeží. Podnebí je vlhké tropické.

Historie Dominikánské republiky

Ostrov objevil Kryštof Kolumbus roku 1492 a roku 1496 bylo založeno město Santo Domingo, Kolumbus tuto zemi nazval „Ráj na zemi“. Od roku 1697 byla Hispaniola rozdělena mezi Francii a Španělsko. V letech 1791 – 1803 proběhlo úspěšné povstání otroků. Nezávislost Dominikánská republika získala roku 1844. Prvním prezidentem se stává Pedro Santana.

Dále se pak Dominikánská republika opět stala španělskou kolonií a v roce 1865 získala svou nezávislost podruhé. V letech 1916 – 1924 byl ostrov společně s Haity obsazen USA. Poté se v 90. letech Dominikánská republika dostala do světové krize. Roku 2002 byla kritická etapa uzavřena. Dnes je Dominikánská republika cílem náročných západních turistů.

Dovolená v Dominikánské republice

Dominikánská republika je země plná kontrastů, najdeme v něm jeden z nejvyšších vrcholů a zároveň nejnižším bodem v Karibiku. Město Santo Domingo je něco jak pro Američany New York. Dominikánská republika je známá svými velkolepými all-inclusive střediskami, které ovládají velkou část země. Nad branou luxusní enklávy zde vnitrozemské cesty vedou v minulosti rozsáhlé cukrové plantáže až po malé vesnice.

Počasí v Dominikánské republice

Průměrné teploty jsou pro turisty servírovány okolo 30 stupňů Celsia na většině míst po celý rok. Díky tropické vlhkosti však cítíte teplotu mnohem větší, ale moře a vítr pomůže zmírnit účinek. Dešťů přibývá v období od května po říjen. Srpen a září je období hurikánů. Hlavní zahraniční turistická sezona začíná od prosince do února a od června do srpna.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA dovolená u moře 2024 - ubytování, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek