Thajsko

Thajsko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Thajsko je často označováno jako zlatá země, ne proto, že tam je drahý kov pohřben v podzemí, ale proto, že země vydává určitý lesk, ať už jsou to úrodná rýžová pole, bílé písečné plíže, nebo štědrá pohostinnost občany.

Dovolená v Thajsku

Thajsko leží v srdci Zadní Indie u Thajského zálivu, je často označováno jako zlatá země, ne proto, že tam je drahý kov pohřben v podzemí, ale proto, že země vydává určitý lesk, ať už jsou to úrodná rýžová pole, bílé písečné plíže, nebo štědrá pohostinnost občany.

V Thajsku chladné období trvá od listopadu do konce února. Díky své nízké vlhkosti, poměrně nízké teplotě a jasné obloze je Thajsko nejvhodnější na dovolenou. Spousty turistů bude na několika místech, ať už na ostrovech, nebo ve velkých městech. Prvně navštívíte Bangkok, moderní monstrum plné nákupních center, které je protkáno buddhismem. Při výstupu na pohoří Mae Hong Son najdete spoustu hustě nasázených vrcholů a vesnice z dob kamenné kultury. Evergreenem jsou vápencové ostrovy Ko Tao a Kho Phi Phi Don, které jsou plné palem , ryb a perleťového písku. Thajské pláže jsou ohromující, požitkářské a legendární.

Počasí v Thajsku

Nejlepší čas na návštěvu většiny Thajska je období mezi listopadem a únorem, protože prší, a to alespoň nejsou taková vedra. Pokud máte v úmyslu se zaměřit spíše na severní provincie, horká období od března do července nejsou špatná, protože teploty ve vyšších polohách jsou mírnější. Severovýchodnímu a centrálnímu Thajsku je dobré vyhýbat se od března do května, kdy se teploty mohou vyšplhat nad 40 stupňů Celsia. Dobrou volbou pro odpočinek v tomto období je jih Thajska na plážích a ostrovech.

Informace o Thajsku

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Název Thajsko znamená „ Země svobodných“. Sousedy Thajska jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok. Král je hlavou státu. Jeho kritika se netoleruje. Buddhismus působí jako jednotící prvek společnosti. Jako ve většině asijských kultur, je klíčová v thajském spirituálním učení úcta k předkům. Měnou v Thajsku je baht = 100 satangů.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© THAJSKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek