Kanada

Kanada dovolená 2023 - ubytování, hotely, počasí

Cestování po Kanadě

Kanada, obrovská to země plná hor, mamutích ledovců, které sledují vícebarevná oblaka. Žijí zde tvorové jako jsou medvěd grizzly, los, medvěd lední. Kanadu není možné nemít rád. Hledáte-li moderní města, navštivte na Vaší dovolené Toronto či Montreal. Jste-li zastánci historie, neměly by Vám uniknout města Newfounland či St. John.

Jste–li zamilovaní do turistiky a lyžování, navštivte pohoří Banff & Jasper National Park, nebo si zkuste jen tak projet po prériích v Saskatchewan. K jídlu si můžete dát například hovězí maso v Alberta či velrybí tuk Nunavut, či vyzrálé sýry z Kelowna na místních trzích.

Počasí v Kanadě

Kanadu můžete navštívit kdykoliv během roku, ale většina turistů přijíždí v létě, kdy jsou teploty příjemné oproti zimě. Kanadské zimy jsou dlouhé, chladné a tmavé. Většina atrakcí bývá uzavřených, Vaše poznání můžete nalézt pouze v lyžařských střediscích. Quebec, Toronto a Winnipeg jsou pak známé pořádáním velkolepých zimních karnevalů.

Zábava v Kanadě

Kanada je obrovskou oblastí divočiny a přírodních krás skýtající prostor pro všechny druhy outdoorových aktivit. Lovit v nesčetných jezerech a řekách, či jít jen tak s baťohem na zádech. Turisté na dovolené mohou využít i kanoistiku, jízdu na koni, rafting, lyžování apod. Tyto činnosti nejlépe uskutečníte v národních parcích, kterých má Kanada zhruba 41.

Jeden z parků je dokonce větší než celé Švýcarsko ( Wood Buffalo Park v Albertě). Sedm z Národních parků je dokonce uvedeny v síti památek UNESCO. Zajímavostí je v Kanadě lední hokej, který naleznete ve všech městech. Lední hokej je zde národní sport hraný na nejvyšší úrovni na světě.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© KANADA dovolená 2023 - ubytování, hotely, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek