Seychely

Seychely dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená na Seychelách

Plánujete dovolenou na Seychelách? Máte štěstí! Matka příroda byla velmi velkorysá s těmito 115 roztroušenými ostrovy v Indickém oceánu. Nelze popřít, že pláže jsou velkým lákadlem, které nabízí vynikající stuhy bílého písku podporované zelenými kopci a velkými balvany v mírném svahu. Přemýšlíte, který ostrov si vybrat? Rozhodnutí není příliš mnoho. Jsou tři hlavní ostrovy Praslin, La Digue nebo Mahé – jeho hornatý vnitřek je domovem Morne Seychelského národního parku. S takovým snovým nastavením jsou Seychely vhodným místem pro líbánky, ale nejedná se pouze o to, otevřít láhev šampaňského na pokoji luxusního hotelu.

Seychely jako vzor ekoturistiky, jsou nejlepším místem pro sledování ptáků, obřích želv v jejich přirozeném prostředí. Obrovský žijící svět leží jen těsně pod hladinou tyrkysového moře, které přivádí spousty turistů za potápěním. Můžete však pořádat i výlety do džunglí, oddávat se požitkům z jídla, nebo si užívat perfektně nastavené pomalé tempo života. Tento ráj na zemi je však dostupný všem. Na vrcholu stojí luxusní hotely, ale naleznete zde i cenově dostupné penziony, které se nachází také na těch nejlepších pozemcích. Přestože Seychely patří mezi dražší destinaci, turistické orgány jsou zaměřeny i na jiné turisty, než pouze na multi-milionáře.

Počasí na Seychelách a kdy vyrazit

Sezóna na Seychelách je definována pasáty. Ty přináší vlhčí a teplý vzduch od severozápadu od října do dubna. Od května do září na jihovýchodě je pak chladnější a sušší počasí, ale vítr vybičuje vlny a budete chtít najít chráněné pláže. Obraty období březen – duben a říjen – listopad jsou obvykle v bezvětří. Déšť přichází obvykle náhle. Mahé a Silhouette, nejvíce hornaté ostrovy, získají nejvíce dešťových srážek. Leden je nejdeštivějším měsícem, červenec a srpen zase nejsušší. Teploty se pohybují okolo 24 a 32 stupňů Celsia po celý rok. Hlavní turistickou sezónou je období od prosince do ledna a od července do srpna.

Náklady a peníze na Seychelách

Turisté se snaží dostat svůj rozpočet na méně jak € 70 za osobu na den. Realističtější rozpočet je však okolo € 100 za osobu na den. Měnová jednotka na Seychelách je rupie, která se dělí na 100 centů. Bankovky jsou pak v hodnotách R 10, R 25, R50, R 100 a R 500. Mince jsou v hodnotách R 1, R 5 a centy 1, 5, 10 a 25.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© SEYCHELY dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek