Slovensko

Slovensko dovolená ve vnitrozemí 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Slovensko se stává jedním z kontaktních míst v Evropě pro cestování a turistiku. Na dovolené na Slovensku Vás čekají národní parky, hory, údolí, lesy, řeky, ale i hrady, kostely a zříceniny. Je Vám k dispozici bohatá paleta ubytovacích a stravovacích zařízení, které se Vám budou líbit, dají se srovnávat s těmi nejlepšími v Evropě.

Umění a kultura na Slovensku

Umění a kulturu v centru hlavního města Bratislavy lze vychutnat na různých představeních a galeriích. Tradiční lidová hudba je zvláště bohatá a pestrá. Mnohé obce a města mají své vlastní divadelní společnosti a koncerty klasické hudby. Hudební a divadelní představení jsou založeny ve dvou největších městech a to v Bratislavě a v Košicích.

Hrady a zámky na Slovensku lze rozdělit na ty, které byly obnoveny a ty, které upadly do krachu. Každý region v zemi nabízí každý z nich. Obnovení hradů, z nichž některé nebyly opevněny a proto jsou to ve skutečnosti paláce, nabízí pohled, jak žili bohatí. Pro ty, kteří jsou badateli duchovna a vyžadují značnou chůzi či jemné výšlapy doporučujeme zříceniny nejen pro svou tajuplnou atmosféru.

Dovolená na Slovensku

Více než 40% Slovenska je pokryto lesy, tedy větší podíl, než-li je ve Švýcarsku a Norsku. Slovensko pro turisty nabízí vrcholy na východním Slovensku jako jsou Vysoké Tatry, v kterých dodnes žijí vlci, medvědi a orli. Tyto volně žijící zvířata zde přežili díky panenské přírodě, která je schopna unést stanoviště celého potravinového řetězce, divoké květiny, motýli, ptáci, atd.

Vysoké Tatry lákají turisty pro své charakteristické skalní vrcholy – štíty, hluboké ledovcové doliny, morény, vodopády, plesa. Pod horskými masívy Vysokých Tater se nachází množství moderních turistických středisek – Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica. V zimě poskytují Vysoké Tatry dobré podmínky pro sjezdové lyžování.

Na severovýchodně navazují na Vysoké Tatry Belianské Tatry, které jsou společně od roku 1949 součástí TANAPU – Tatranského národního parku. Národní park Malá Fatra je ideálním místem pro pěší a cykloturistiku a to za zlomek ceny, než je v západní Evropě.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© SLOVENSKO dovolená ve vnitrozemí 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek