Turecko

Turecko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Turecku

Turecko by mohlo být na světě snad nejvíce napadenou zemí. Jeho krajina je poseta bojišti, zříceniny hradů a paláci velkých říší. Je to země, kde Achilles bojoval v Trojské válce v Homérovi Ilias a kde Osmanská říše táhla bitvy, které utvářeli svět. Milovníci historie se mohou ponořit do zázraků a památek několika civilizací. Záleží na Vás, zda-li se necháte hýčkat při pobřeží Středozemního moře, nebo zda milovníci dobrodružství navštíví národní park Nemrut Dagi.

Pro Labužníky je nachystán Istanbul, kde trhy a bary patří mezi nejvíce stylové a atmosférické. Osmanská kuchyně se považuje za nejchutnější na světě. Turecko, země bouřlivé historie, zanechala za sebou hluboké dědictví. Turci dnes jsou velmi vášnivý, ale ne už v bojích, ale v potěšení pro rodinu, jídlo, hudbu, fotbal a přátelství.

Počasí v Turecku

Pro meteorology má Turecko sedm odlišných klimatických regionů, ale z pohledu turistů jsou nejdůležitější dva z nich, a to pobřeží s horkými, vlhkými léty a mírnými zimami, a vnitrozemské oblasti s extrémně chladnými zimami a nadměrně horkými léty.

Kdy jet do Turecka

Jaro a podzim jsou nejlepší dobou pro dovolenou, protože zdejší klima je ideální k výletům do Istanbulu a na pobřeží Egejského a Středozemního moře. Pobřeží Černého moře je nejlepší navštívit od dubna do září. Hlavní sezona začíná od července do poloviny září a ceny jsou na svém vrcholu.

Než vyrazíte do Turecka

Trochu plánování před odjezdem Vám ušetří spoustu času a problému, které mohou nastat. Navštivte před odjezdem svého zubaře, mějte u sebe pár náhradních kontaktních čoček a brýle a vezměte s sebou i lékárničku. Turisté se mohou i zaregistrovat na Mezinárodní asociaci pro lékařské doporučení pro cestující ( www.iamat.org ) Na internetových stránkách pak můžete pro turisty najít lékaře s uznávaným školením.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© TURECKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek