Černá Hora

Černá Hora dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Černá Hora se dnes může pochlubit nádhernými horami, modře zářícím mořem, zelenými alpskými loukami, inspirujícími kaňony a idylickými jezery.

Informace o Černé Hoře

Černá Hora byla jednou z šesti republik bývalé Jugoslávie. Černá Hora je malá země v jiho-východní Evropě. Nachází se v jižní části Balkánského poloostrova, ve které sídlí asi 620.000 obyvatel. Své území rozkládá na 13.812 čtverečných kilometrů. Pro nezávislost Černé Hory od Srbska hlasoval lid v referendu 21. května 2006. Černá Hora je dnes suverénním státem, členem OSN a mezinárodně uznávané všemi hlavními státy ve světě.

Kultura Černohorců

Při návštěvě Černé hory by se každý měl setkat s tamním lidem. Celá historie Černou Horu naučily, aby statečně odrazila útočníky všeho druhu a na druhou stranu přijímala své hosty s pravou pohostinností, která bude pro turisty až ohromující.

Geografie Černé Hory

Většina Černé Hory je pokryta vysokými a rozsáhlými horskými masívy, jež protíná řeka roklemi a hlubokými údolími. Větší nížinné oblasti se nacházejí na jihu, v blízkosti pobřeží Jaderského moře.

Dovolená v Černé Hoře

Kdo se chystá na dovolenou k moři, čekají Vás krásné pláže, skryté zátoky a fascinující malá historická města na pobřeží s moderním vkusem určená jak pro turisty hledající odpočinek, tak i pro dobrodruhy a objevitelé, milovníky přírody a lid milující jak denní, tak i noční život.

Pro aktivní turisty se nabízí pěší turistika, cykloturistika po vyznačených trasách přes majestátní horské masivy s kořením vonící louky, kde můžete objevovat nekonečné náhorní plošiny či se inspirovat nejhlubším kaňonem v Evropě, kterým protéká řeka Tara. Nabízí se i možnost prohlídek v děsivých jeskyních a stržích, v kterých se mohou skrývat i medvědi a vlci. Pro turisty objevujíc historii zde pestré dějiny Černé Hory zanechaly stopy z římských staveb, které jsou stále používány jako místa k opevnění s úchvatným výhledem na unikátní záliv Kotor.

Dále postupujete pobřežím Jaderského moře na jih do půvabné středověké vesnice Budva a největší pláží v blízkosti Ulcinj. Za prozkoumání však stojí i vnitrozemí, hlavně historické královské město Cetinje. Velmi zajímavý výlet je i do kláštera Ostrog, o kterém se říká, že zázraky se tu dějí dodnes.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ČERNÁ HORA dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek