Venezuela

Venezuela dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Zatímco ostatní jihoamerické země jsou pro tanec, Machu Pichu, nebo karneval, Venezuela víří kolem ropy a neomaleného politického stylu prezidenta Hugo Cháveze. Nicméně ve Venezuele se dá najít mnohem víc pro mezinárodní turisty. Čekají na Vás Andské vrcholy, nejdelší úsek karibského pobřeží tyrkysového moře, ale i mokřady, hemžící se kajmani, anakondy a piraně, zapařená Amazonka, nejvyšší vodopád světa Salto Angel (979 m).

Aktivity ve Venezuele

Pro ty turisty, kteří hledají dobrodružství, tak se Vám ve Venezuele nabízí turistika, šnorchlování, potápění, kitesurfing, windsurfing, paragliding a další. Zájemci o kulturu si libují v pulzujících salsa klubech v hlavním městě Caracasu, či různých regionálních festivalech.

Počasí ve Venezuele

Venezuela má blízko k rovníku, proto se zde počasí během roku liší jen velmi málo. Nejčastěji se pohybují teploty okolo 25 stupňů Celsia.

Kdy jet do Venezuely?

Turistická sezona ve Venezuele běží celý rok, ale můžete si naplánovat cestu s ohledem na klima. Venezuela má dny sucha ( cca přelom listopad / prosinec a duben / květen) a zbytek dny mokra. Sucho je pro cestování určitě příjemnější zejména pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity, i když prohlídka měst či obcí výrazně deštěm narušena nebude. Některé památky , jako jsou vodopády, jsou ve skutečnosti lepší v mokrém období. Vodopády Salto Ángel jsou naprosto velkolepé po silných deštích, v suchém období můžete také vidět jen pás vody.

Informace o Venezuele

Venezuela, oficiálním názvem Bolívarovská republika Venezuela, leží na severním pobřeží Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře, v tropech severně od rovníku. Skládá se z pevninské části malých ostrovů v Karibském moři. Počet obyvatel přesáhl 26 miliónů, hlavním městem je Caracas a úředním jazykem španělština.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© VENEZUELA dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek