Řecko

Řecko dovolená u moře 2023

Dovolená v Řecku je na prvních místech žebříčků oblíbenosti dovolené pro Čechy. To především svojí nenapodobitelnou krásou prosluněných pláží s nekonečně modrým mořem, bohatou historií a kulturní tradice. Řecko Vám nabízí skvělé příležitosti jak k rekreaci a nabírání nové energie u moře, tak bohaté kulturní zážitky (např. Olym, Delfy, Athény,...) doplněné výbornou řeckou kuchyní.

O Řecku

Řecko bývá mnohdy skloňováno jako kolébka evropské civilizace. V Řecku se nachází nepřeberné množství archeologických nalezišť, designově elegantní hotely, rustikální kavárny ale především nespočetně přímořských letovisk pro rodiny a mladé i staré lidi.
Starověké Řecko dosáhlo zenitu v pátém století před Kristem, kdy se stalo kulturním a uměleckým centrem Středomoří, produkovalo velkolepá díla architektury, sochařství, divadla a literatury.
Nelze popřít, že historické a kulturní dědictví Řecka se stále odráží v celém moderním západním světě - v literatuře, umění, filosofii a politice. Mnoho cestovatelů jezdí zkoumat divy starověkého Řecka, do Parthenon Athény, Delphi Apollonův chrám, nebo na zříceninu Minoan města Knossos na Krétě.

Řecké ostrovy jsou roztroušeny Roztroušených po celé klidné modré vody v Egejském moři a Jónském moři jsou řecké ostrovy 1400 - z nichž každý má své vlastní příběh. Klid ostrovy jako Kefalonia a Amorgos kontrastuje s požitkářský strana ostrovy jako Mykonos a Paros. Zájemci o architektuře by měl navštívit středověké opevněná města Rhodos a Korfu (oba seznamu světového dědictví UNESCO) a nabílené krychlových domů Thira a Oia na Santorini, typické Kyklady. Sportovní nadšenci budou pochutnat na řeckých ostrovech za jejich nekonečné možnosti pro potápění a plachtění (neexistuje lepší způsob, jak prozkoumat ostrovy, než na palubě pronajaté jachtě), zatímco zájem turisty a milovníky horských kol mohou otestovat svou odolnost v drsných horách země je největší ostrov Kréta. A nezapomínejme, Řecko dřívější slávu ve sportu, kdy byla obnovena olympijské hry se vrátil domů v roce 2004.

Dovolená v Řecku je okouzlujícím místem, kde historický podtext ve městech a na venkově podtrhuje jejich zpomalený a poklidný život. Řecko nabízí nesčetné množství krajiny a aktivit. Od pulzujících nočních klubů na Mykonos, starobylé krásy na Delos, vznešenost Delphi a členité svahy Kréty a svěží květy jara. Řecko je země s posvátnou minulostí.

Počasí v Řecku

Řecko je možné rozdělit do několika klimatických oblastí. Severní Makedonii a severní Epiros mají podobné podnebí na Balkán, se zamrzáním zimy a velmi horká, vlhká léta, zatímco poloostrov Atika, Kyklady, Dodecanese, Kréta a střední a východní Peloponés má více typicky středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnějšími zimami.

Dovolená na Korfu

Jónské ostrovy skrývají nesčetné množství přírodních zázraků. Na dovolené na Korfu oceníte život prostých potěšení, obklopené přírodními krásami, které učinili Řecké ostrovy tak krásné.

Dovolená na Krétě

Prozkoumejte největší a nejižnější řecký ostrov poseté historickými pozůstatky velké Minoan civilizace, okouzlujících farem a krásných pláží.

Dovolená na Mykonos

Zde Vás přivítají na bílých domech kaskádově rozeseté květiny, obklopeny úzkými uličkami. Na tomto kultovním místě můžete otestovat jeho legendární noční život a slavné pláže.

Dovolená na Paros

Zde naleznete luxusní vily, které se mísí s místními obyvateli v jedné středověké vesnici nebo živém městě v závislosti na Vaší náladě. Tento ostrov ještě má co nabídnout k objevování turisty, kteří vyhledávají klidnější autentickou dovolenou.

Dovolená na Zakynthos

Zakynthos, malý ostrov, která se může pochlubit přírodní krásou známou po celém světě. Ideální způsob, jak vyřešit příjemně pomalý, přímořský životní styl.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ŘECKO dovolená u moře 2023 online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek