Rakousko

Rakousko dovolená na horách a přírodě 2023 - ubytování, počasí

Nechte se inspirovat krajinou a legendární rakouskou pohostinností. Dovolená v Rakousku se pro Vás stane nezapomenutelným pobytem. Ať už prozkoumáte údolí Dunaje a strmé vinice, jeskyně, či národní park, modré ledovce a burácející vodopády ve stínu hory Grossglockner, či plavat v tyrkysových vodách jezera Wörthersee, v Tyrolsku zase naleznete 3000 metrů vysoké vrcholy určené k lyžování.

Kultura v Rakousku

Rakousko se vychloubá svým bujným dědictvím v módě. Ve Vídni s bombastickým palácem a habsburským Salcburkem s barokním nádechem, budete-li však zabřednout do větší historie, můžete navštívit archeologická naleziště Carnuntum. V Rakousku, kde Mozart skládal své písně a Strauss, který zde učil, nemusíte daleko chodit pro kulturu, valčíky si Vás najdou sami.

Počasí v Rakousku

Národní park má alpské podnebí s vysokými srážkami, krátké léto a dlouhé zimy s hustým sněžením. Laviny jsou nejčastěji na jaře. Nezapomeňte na silné Slunce ve velkých nadmořských výškách. Na dovolenou mohou jet turisti kdykoliv během roku. Léto je vhodné pro pěší turistiku, cyklistiku či koupání v jezeře. V zimě však Rakousko nabízí fantastické možnosti pro lyžování.

Lyžařská střediska v Rakousku

Mezi nejznámější lyžařská střediska v Rakousku patří:
o Schladming / Dachstein Tauern- 167 km sjezdovek
o Mölltal / Ankogel- 53 km sjezdovek
o Pitztal- 48 km sjezdovek
o Skiwelt – Wilder Kaiser, Brixen- 263 km sjezdovek
o Zillertal / Hintertux- 157 km sjezdovek
o Großglockner / Heiligenblut- 55 km sjezdovek
o Lungau- 217 km sjezdovek
o Nassfeld- 110 km sjezdovek
o Dachstein west, 140 km sjezdovek
o Zell Am See- 137 km sjezdovek


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© RAKOUSKO dovolená na horách a přírodě 2023 - ubytování, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek