Mexiko

Mexiko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Mexiku

1300 let starý Mayův palác v Palenque, pištění papoušků a vřískot opic ve smaragdové džungli kolem Vás, tak to je Mexiko. Z palmových písečných pláží se dostáváte do tyrkysových vln Pacifiku v Puerto Vallarta. Na lososa se salátem si pak zajdete do restaurace v Mexico City, přes noc si zatancujete v energickém klubu Guadalajara.To jsou jedinečné zážitky z Mexika. Každý návštěvník se vrátí domů z nezapomenutelnými fotkami. Mexiko uspokojí každého turistu. Vyjedete za město a už Vás čekají velkolepá divoká místa a interakce s místními komunitami jsou větší, než kdy jindy. Čekají Vás takové zajímavosti jako kurzy vaření v přírodě ve Veracruz, pěší turistika v Oaxaca a oblak lesů a potápění u korálových útesů Youcatán.

Pokud plánujete svou první cestu do Mexika, buďte připravení na davy lidí, hluk, shon a chudobu, na kterou z vyspělého světa nejste zvyklí. Ale nebojte se, většina Mexičanů se až příliš ochotně Vám pomůže cítit se tu jako doma. Není na škodu se naučit pár španělských slovíček, které Vám usnadní komunikaci. Vaše dovolená pak bude o něco snazší a zábavnější.

Kdy jet do Mexika

Můžete kdykoliv, červenec a srpen jsou vrcholem prázdninových měsíců pro Mexičany a zahraniční turisty. Dalšími vhodnými měsíci pro návštěvu jsou prosinec a leden, dále pak období Velikonoc. Mexiko má mnoho slavností, tak proč svou cestu nenaplánovat s nějakým festivalem?

Termíny festivalů v Mexiku

o Día de los Reyes Magos (tři králové)- 6. leden, je to den, kdy mexické děti dostávají dárky spíše než o Vánocích.
o Día de la Candelaria (Hromnice)- 2. února, slaví se s průvody, konají se býčí zápasy a tančí v mnoha městech.
o Karneval- koncem února nebo začátkem března, velké rauty, nejvíce se slaví v Mazatlánu, Veracruzu a La Pazu. Čekají Vás průvody, hudba, jídlo, pití , tance, ohňostroje a zábava.
o Semana Santa (svatý den)- začíná v Květnou neděli, jedná se zejména o oslavy v San Miguel de Allende, Taxco a Pátzcuaro.
o Día de la Independencia (Den nezávislosti)- 16. září, výročí zahájení nezávislosti. Největší oslavy jsou v Mexico City.
o Día de Nuestra Seňora de Guadalupe (Den Panny Marie v Guadalupe)- 12. prosinec, největší slavnosti jsou v Basilica de Guadalkupe v Mexico City


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© MEXIKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek