BULHARSKO

BULHARSKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Bulharsko se nachází v srdci Balkánského poloostrova. Pyšní se rozmanitou členitou krajinou. Severu Bulharska dominují rozlehlé nížiny v povodí Dunaje a jihu zase vysočiny a náhorní roviny. Na východě je pobřeží Černého moře, které láká turisty k zájezdům a dovoleným po celý rok.

Informace o Bulharsku

Bulharsko vzniklo v roce 681 a je jedním z nejstarších států v Evropě. Jeho dějiny jsou poznamenány polohou země v blízkosti pomezí Evropy a Asie. Čtyři desetiletí bylo Bulharsko velmi pevně uzamčeno za železnou oponu, dnes je však Bulharsko diametrálně odlišná země. Sídlí zde 7,6 milionu obyvatel, kde přibližně 85 % obyvatel Bulharska jsou pravoslavní křesťané a 13 % jsou muslimové. Asi 10 % obyvatel Bulharska je tureckého původu a 3 % jsou Romové.

Kultura Bulharů

Ceny zde za poslední dobu vlivem členství v EU vzrostly, ale ve srovnání se zeměmi západní Evropy budou mít cestující možnost najít příjemné levné destinace. Pokud pojedete vlastní dopravou, nabízí se Vám téměř celá země k prozkoumání od kosmopolitního města Sofie až po venkovská zákoutí, kde se odehrává tradiční pomalé tempo života již po staletí.

Zábava a rekreace v Bulharsku

Hlavním lákadlem turistů přijíždějících do Bulharska na dovolenou je jeho dlouhé písečné pobřeží Černého moře, které se pyšní úžasnými plážemi, malebnými zátokami z velké části nedotčenými a nenavštívenými zahraničními turisty. Bulharsko se může pyšnit i turistickými stezkami a jízdami na koni, které umožní zjistit krásy bulharské svěží hornaté a zalesněné krajiny, zejména v pohoří Pirin a Rila, kterou obývají medvědi, rysi, vzácné druhy ptáků a další druhy volně žijících živočichů.

Mezi největší a nejluxusnější hotelové komplexy v Bulharsku patří Slunečně pobřeží ležící asi 40 km severně od Burgasu, které Vám zpříjemní nejen pobyt u moře, ale i celou letní dovolenou.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© BULHARSKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek