Egypt

Egypt dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Egyptě

Egypt, území, kde se zrodila první velká civilizace, nepotřebuje dlouhý úvod. Pyramidy, minarety, Nil – Egypt může nabídnout spousty pozoruhodných zážitků na dovolené. Turisté, kteří jsem přijeli poprvé, jsou překvapeni z toho, že legendární pyramidy jsou jen špičkou archeologického ledovce. V egyptském architektonickém bohatství mělo vliv několik civilizací, ať už to byly Řekové, Římané, křesťané a arabské dynastie.

Káhira, která se nezměnila od založení islámu. Proti proudu řeky Luxor, místo starých Théb, jsou lemována opulentní pohřební komory,které se honosí některými nejnáročnějšími památkami z celého starověku. Dále na jih leží Asuán, kde jsou uloženy v chrámech svědectví o síle všemocných bohů a faraónů. Je zde například napsáno, že řeka Nil se dá nejlépe prozkoumat starověkými plachetnicemi tzv. Felucca za proudy větrů.

Na západ se táhnou nekonečné oceány písku Sahary s hrstky osamělých ostrůvků zeleně. Strašidelné skalní útvary, bublající prameny, to turistům na dovolené nabídne středověká pevnost Hivelike. Mezitím hluboká křišťálová voda z rudého moře zakrývá korály, které jsou obklopené vodními krásami podmořského života. Ačkoliv Egypt je nejvíce ze stabilních zemí v regionu, není bez střetů. Třicet let autoritativní vlády, nevyrovnaná ekonomika a rostoucí životní náklady vedou k sociálním nepokojům.

Počasí v Egyptě

Egyptské klima je jednoduché popsat. Horké a suché s výjimkou zimních měsíců prosinec, leden, únor. Průměrné teploty se pohybují od 20 stupňů Celsia, na pobřeží středozemního moře až 26 stupňů Celsia. Maximální teploty mohou dosáhnout až 50 stupňů Celsia. V poušti je to však ještě extrémnější. Alexandrie nejvíce trpí srážkami a to až 19cm za rok. Zatímco na jihu v Aswan je průměr 10 mm za více než 5 let. Mezi březnem a dubne, fouká z vyprahlé Západní pouště vítr o rychlosti až 150 km/h. Obloha se stává tmavě oranžovou a lidé se dusí prachem.

Kdy jet do Egypta

Nejlepší doba k návštěvě Egypta závisí na tom, kam chcete jet. Obecně řečeno v zimě a v létě od června do srpna je Egypt mimo hlavní sezónu, kromě pobřeží a v menší míře i v Káhiře. Nejlepším kompromisem pro návštěvu Egypta je jaro ( březen až květen) a podzim ( od září do listopadu). Většina náboženských a státních svátků Egypta trvá jen jeden nebo dva dny, takže by vážně Vaše cestovní plány narušit neměly.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© EGYPT dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek