USA

USA dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Spojené státy americké jsou zemí neomezených možností, krás národních parků, lesku Hollywoodských studií a sídel nejmocnějších osob na světě.

Cestujte po USA

Pokud hledáte Ameriku, možná budete chtít začít někde uprostřed – v srdci se zvlněnými poli obilí, mezi stoupajícími skalisky hor, nebo pod nekonečnou oblohou pouště Jihozápadu s měnícími se slunečními barvami. Nebo můžete navštívit teplý jih Kalifornie nebo Mississippi směrem k podivuhodným mokřadům Everglades Florida nebo prašné město v Novém Mexiku. Pak jsou tu slané pobřeží New Jersey, Maine a Oregon- pozemky trávy. A nezapomeňte neomalený New York, neskutečný Las Vegas, zemité San Francisco, či Austin, či silnou dávkou country ovlivněné New Orleans. Tato země je těžko přehlédnutelná, ať už se Vám líbí pulzující noční život či úžasné krajiny.

Historie USA

První osady na pobřeží vybudovali pravděpodobně Vikingové na přelomu 10. a 11 století. Prvním Evropanem, který přistál na pobřeží USA byl roku 1498 Johl Cabot. V dalších staletích zde vznikali kolonie Španělů, Holanďanů, Francouzů a Britů. V 18. století vyústil konflikt mezi Velkou Británií a britskými koloniemi ve válku za nezávislost. 4.7.1776 přijal kongres Deklaraci o nezávislosti 13 států.

Prvním prezidentem se stal George Washington. Roku 1859 USA čítalo již 33 států. Rozpory ale mezi Severem a Jihem v otázce otrctví vedlo k odtržení 11 jižních států. Občanská válka trvající od roku 1861 skončila obnovením spojení národů. Roku 1912 již Unie čítala 48 států, od Ruska USA odkoupilo Aljašku. Během druhé světové války se z USA stalo vyspělou zemí světa.

Na co si dát v USA pozor

Elektřina: v USA je oproti Evropě jiné elektrické napětí – 110V s frekvencí 60HZ. Pokud plánujete cestu do USA, přibalte si také přepínač napětí.

Kempování: kempování je v USA povoleno.

Specifika USA: přísná kriteria platí pro nákup cigaret a konzumaci alkoholu. Podnapilost na veřejnosti s sebou zajisté přinese problém s policií. V USA je běžné, že si obsluha vyžádá průkaz totožnosti.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© USA dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek