Francie

Francie dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Při dovolené ve Francii nalezne každý turista něco, protože tato země je bohatá na barvy, textury a v neposlední řadě vyhlášenou francouzskou kuchyni a vinařství.

Geografie Francie

Poblíž italských a švýcarských hranic ční Alpy s nejvyšší horou Mont Blanc (4.810 m), které jsou rájem turistů přijíždějících za zimními radovánkami. Pyreneje nalezneme podél hranic se Španělskem. Sever Francie můžete popsat jako zemi povodí a plošin. Řeka Seina teče do Anglického kanálu, Loira do Atlantiku a Garonne do Biskajského zálivu, rýn pak teče na jih do Středozemního moře. Asi 185 km jihovýchodně od Nice je ve Středozemním moři ostrov Korsica.

Dovolená ve Francii

Při dovolené ve Francii můžeme navštívit místa od romantické Paříže přes zvlněné vinice v Champagne či rozlehlých pláží v Bretani až po sluncem zalité pole Loire, okouzlující francouzskou riviéru až po Korsicu, kdy se při cestování necháte lechtat nezapomenutelnou dovolenou. Ale ještě nekončíme, pokračujeme při kávě s čerstvě propečenými croissanty v bzučivém bulváru Paříže, či v klasickém Burgundsku na tradiční návsi za cinkání místních hráčů petanque. K obědu pak hodujeme vynikající lanýže v útulné sklepní restauraci v Bordeaux. Odpoledne se pohybujeme po blyštivých plážích v Cannes a Nice, nebo inhalujeme velkolepé vonící kopce a sněhově bílé pláže kouzelné Korsicy. Rodiště Napoleona Bonaparte, to je nádherný ostrov s ledově nadčasovým městem, nádhernou rybářskou vesnicí a akvarijním mořem. Z Lille a Lyonu Vám bude plesat srdce. Taková dovolená ve Francii nabídne bezpočet krajin a kulinářského umění, ale zabřednete i do současného kaleidoskopu památek a kultury, opevněných měst, stoupajících středověkých katedrál, trhy naplněných vesniček. Vzrušující jsou i slavná muzea a v neposlední řadě Alpy.

Sporty ve Francii

Každoročně se zde koná neslavnější cyklistický závod Tour de France, je to tři týdny trvající závod plný napětí a velkého úsilí sportovců, který vždy končí na Champs-Élysées v Paříži. Surfing je nejlepší v okolí Biarritz. Mnoho lidí dává přednost lodičkám v Canal du Midi, v okolí Paříže. Skalní lezení a horolezectví jsou také populární sporty ve Francii. Pokud milujete Lyžování, naleznete mnoho středisek, které si zamilujete. Mezi nejznámější patří La Tania, Meribel, Les Deux Alpes, Valmeinier, Les Saisies, Les Gets, Cauterets, Tignes a další


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© FRANCIE dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek