Kuba

Kuba dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Kuba se vzpírá veškeré logice, je to až 105. největší země, ale je hned na první pohled rozeznatelná od ostatních. Kuba má způsob, jak jít proti srsti. Všechno je součástí historického make-upu, který je součástí jeho dynamiky a zároveň vnitřní krásy. Cestování zde pro turisty vyžaduje nejen pas, peníze a dobrý robustní batoh, ale zároveň vyžaduje flexibilitu, kreativitu, dobrou náladu, trpělivost a zdravý smysl pro dobrodružství. Turisté mluvící španělsky mají velkou výhodu, i když to není podmínkou. Bude Vám však umožněno cestovat dále a kopat hlouběji, než průměrnému turistovi.

Zajímavosti Kuby

Kuba je jednou z posledních zemí, která je ovládaná komunisty. Na východě Kuby se nachází vojenská základna USA Guantanámo, kterou v roce 1901 pronajala USA.

Geografie Kuby

Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily. Většinu jeho povrchu tvoří nížiny, pouze na západu a ve středu ostrova se povrch mírně zvedá do výšky. V této lokalitě se vyskytují oblasti, kde se tvořili zajímavé krasové útvary. Na jihovýchodě ostrova podél pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra s nejvyšší horou ostrova Pico Turqino, která je vysoká 1974 m. n. m. Bažinaté oblasti se nacházejí pouze na poloostrově Zapata. U pobřeží se často nacházejí korálové útesy a atoly.

Podnebí Kuby

Ostrov Kuba leží v tropickém pásmu. Celoročně jej ovlivňují větry, které se nazývají pasáty. Průměrná celoroční teplota se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia. Teplota mořské vody neklesá pod 24 stupňů Celsia. Koncem léta a na podzim se v oblasti vyskytují cyklóny. Ideální je Kuba pro návštěvu v období od ledna po květen.

Fauna a flóra na Kubě

Kvůli izolaci od pevniny na ostrově nežije příliš mnoho druhů živočichů. Výjimkou jsou stovky druhů ptáků. Rozsáhlá území Kuby pokrývají savany. Nepříliš husté lesy tvoří akáty, kubánské borovice a palmy. Na východě se rozprostírá džungle.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© KUBA dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek