Čína

Čína dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Z dříve zaostalé agrární země se v posledních letech stává jedna z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě, která bude nejspíš v 21.století patřit k největším velmocím světa.

Dovolená v Číně

Čína se ujímá mezi světové špičky světových destinací, tím spíše, že Peking se v první řadě ujímal o pořádání Olympijských her v roce 2008. Čína je epické dobrodružství. Od nekonečných panoramat v Tibetu se tlačí i na Shanghai, ze sopečných mís Sichuán, či přímořských Qingdao. Kolos země je setkáním s nejlidnatějšími městy a možná kulturně nejvíce svérázný národ na světě.

Naprostá rozmanitost terénu Číny nabízí se dostat z hlučných měst do šumících, odlehlých horských vesnic. S historií se v Číně setkáte na každém kroku. Ale nejsou to jen císařské muzejní památky, ale hlavně obrovské masy lidí , kteří se starají o neustálá dramata a zábavu. Hlasité, upovídané a rychlé myšlení, uvidíte čínské tlačenice v autobusech, pěší v pyžamu kolem Shangai, nebo budete zváni do restaurací s kuchyněmi z celého světa. Každý mluví o Číně, tak proč nezjistit , jak ve skutečnosti tento poprask vypadá?

Počasí v Číně

Čína je nejhorší svými extrémy počasí, od zimy až po nesnesitelné teplo. Nejlepší čas pro návštěvu Číny je buď na jaře nebo na podzim. Severně od Velké zdi mohou teploty v zimě klesnout ž na – 40 stupňů Celsia.Léta jsou obvykle dlouhá, horká a vlhká. Města Wuhan, Chongqing a Nanjing se nazývají tři pece v parném období od dubna do října.

Hainán, Hong Kong a Guangdong, provincie na jihu země, jsou teplé a vlhké od dubna do září. Je to také období dešťů s tajfuny, které by mohly zasáhnout jižní pobřeží v období mezi červencem a září. Cestování do Číny je možné kdykoliv, pokud však víte, jaké Vás čeká počasí. Nejvhodnější je pro turisty období jara a podzimu, kdy se vyhnete nepříjemných veder v létě a pichlavé zimy v zimě.Léto je nejrušnějším vrcholem turistické sezony, kdy najít si ubytování může být vyčerpávající.

Náklady v Číně

Dávno pryč jsou dny, kdy Čína byla fantasticky levná. Nicméně i tak může být Čína výrazně levnější, nebo mnohem dražší než na Západě. Mezi nejdražší destinace patří Peking, Shanghai, Hong Kong,


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ČÍNA dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek