Španělsko

Španělsko dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Proč Španělsko?

Tento vášnivý národ posetý stovkami pláží, flamencem a krouživým pohybem tanečnic a toreádorů, kteří krotí býky, má své tajemné kouzlo. Letní turisté se shromáždí kolem velkých chutných mís se džbány Sangrie. Čeká však před Vámi i obrovské a nečekané panoramata, smaragdově zelené hory, modrý Atlantik na severu, hrdé osamělé hrady a středověká města. Naleznete zde od římských památek a muslimských paláců až po barokní chrámy a moderní stavby.

Španělsko je pokladnice uměleckých a architektonických zázraků. Více než 30 let demokracie a rychlý hospodářský rozvoj uspíšilo Španělsko v moderním rozvoji, jak můžeme vidět v Barceloně, Bilbau, či hlavním městě Madridu. Chuť do života Španělů vytváří intenzivní požitkářskou atmosféru, skutečně, jejich láska je v jídle, pití a veselosti.

Počasí ve Španělsku

U Atlantského oceánu a povodí řeky Ebro má kontinentální klima: teplo v létě, v zimě chladno a sucho. V Madridu pravidelně mrzne v prosinci, lednu a únoru, teploty nad 30 stupňů Celsia šplhají pravidelně v červenci a srpnu. Města Valladolid a Zaragoza jsou ještě suššími oblastmi, spadne zde ročně pouze 300 mm srážek.

Povodí Guadalquivir v Andalusii je jen trochu mokřejší s teplotami v létě okolo 35 stupňů Celsia.Pyreneje a Kanaberské pohoří nesou sebou od severu a severozápadu mírné teploty a silné srážky. Pobřeží Středozemního moře a Baleárské ostrovy přináší ještě žhavější léto. V okolí Alicante zde dosahuje teploty vody v létě až 27 stupňů Celsia.

Kdy jet do Španělska?

Záleží na tom, co od dovolené ve Španělsku hledáte. Ideální měsíce pro návštěvu je květen, červen a září, ale na jih i v dubnu a říjnu. V těchto dobách se můžete spolehnout na vynikající počasí a zároveň se vyhnete extrémním teplotám a tlačenicím španělských a zahraničních turistů- červenec a srpen, kdy teploty šplhají ke 45 stupňům Celsia, v tomto okamžiku je v Madridu neúnosně a je téměř opuštěné.

Náklady ve Španělsku

Španělsko již není tak levné, jako dříve. Co utratíte za ubytování bude záviset na různých faktorech jako je např. lokalita. Většina památek je poměrně levná. Veřejná doprava je cenově dostupná, i když vysoce rychlostní vlaky jsou drahé.

S batohem na zádech, ubytování v ubytovnách s jídlem Vás vyjde cca na 40 € na den. Pohodlí střední třídy včetně plné penze Vás vyjde okolo 100 až 150 € na den. Pro gurmány však pěti-hvězdičkové hotely vyjdou až na stovky € na den.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ŠPANĚLSKO dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek