Maroko

Maroko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Maroku

Maroko byla vždy křižovatka mezi Afrikou, Evropou a Blízkým východem. Od Tangeru na jih podél pobřeží Atlantiku v Maroku najdete mořský vánek, hradby nádherných měst, jejichž jména jsou Essaouira, Casablanca, Asilah, Rabat. Tyto města nesou atmosféru africké magie. Cestování na východ podél Středozemního moře budete pozváni do kouzelných měst a pohoří Rif. Pokud jste turisté horalé, Maroko Vám nabízí pohoří Rif až po pohoří Střední Atlas a do mimořádných obrysů Velkého Atlasu. A najednou se ocitnete v mořích písku pouště Sahara, kde získáte pocit, že jste v nějaké pohádce.

Kdy jet do Maroka

Maroko je nejlepší na jaře, kdy země je svěží a zelená, a pak na podzim, kdy se zmenší letní žár. V létě jsou extrémní vedra a v zimě buďte připraveni na mrazivé noci. Na severním pobřeží a na pohoří Rif padá dost přeháněk v zimě a brzy na jaře. Pro dovolenou je kromě počasí i důležitým aspektem pro cestování ramadán ( tradiční muslimský měsíc půstu a čištění), neboť některé restaurace a kavárny jsou všeobecně omezeny.

Historie Maroka

Vnitrozemí dnešního Maroka bylo od starověku osídleno berberskými kmeny, pobřeží od 5. století př. n. l. postupně ovládli Féničané, Kartaginci a Římané. Po pádu říše Římské bylo pobřeží pod vlivem Vandalů a Byzantinců, v 7. století jej získali Arabové. Berbeři ve vnitrozemí založili v 8. století první panovnické dynastie. V 15. století začali marocké pobřeží dobývat Portugalci a Španělé. V 19. století o vliv v zemi soupeřili Francouzi a Španělé. Roku 1912 byla rozdělena na protektoráty Francouzské a Španělské Maroko. V roce 1956 byla v obou protektorátech vyhlášena nezávislost.

Fakta o Maroku

Rozloha: 458730 km2
Státní zřízení: konstituční monarchie
Hlavní město: Ar-Ribát
Počet obyvatel: cca 28 miliónů
Úřední jazyk: arabština
Měna: 1 marocký dirham = 100 centimů


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© MAROKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek