Česká republika

Česká republika dovolená 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Během posledních několika desetiletích se Česká republika stále více objevuje jako oblíbená turistická destinace v hledáčku cestovatelů, kteří upřednostňují především kulturu a její šmrnc a půvab.

Informace o České republice

Česká republika se nachází v srdci Evropy. Sídlí zde přes 10 milionů obyvatel. Hlavním městem České republiky je Praha, toto kosmopolitní město západního stylu navštěvuje většina turistů pro své hlavně historické krásy plné středověké, barokní a secesní architektury, často nazývána jako stověžatá. Ovšem stále více návštěvníků má tendence zkoumat více než jen hlavní město Prahu. Opustíte město a rozplývá se před Vámi nádherně zvlněné krajiny hor a plání, lesů a zemědělské půdy.

Česká republika je rozdělena do dvou geografických a kulturních oddílů, Čechy a Morava. Česká lázeňská města ve spojení s Moravskými vinařskými vesnicemi vytváří nezapomenutelnou časovou smyčku. V České republice leží více než 100 hradů rozmístěných po celé její krajině, od zřícenin, pevností, až po elegantní zámky, které všechny jsou otevřené pro veřejnost. Česká krajina je také vhodná pro pěší turisty a cyklisty, neboť je zde vytvořená velká síť stezek.

Další významná města České republiky

Brno - druhé největší město České republiky, největší na Moravě. Nad historickým městem Brnem se tyčí hrad Špilberk. Ve městě můžeme naleznout nejen spousty galerií a muzeí, ale i spousty kaváren a restauračních zařízení.
Karlovy Vary- známé lázeňské město s kolonádou. Každoročně se zde koná i Mezinárodní filmový festival.
Kutná Hora- z popela neznáma se toto město stalo významnou turistickou atrakcí, neboť v roce 1996 bylo zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Telč- je obklopená ze tří stran středověkými rybníky, historické náměstí přesně odděluje moderní části města. Procházky po úzkých mostech jsou jako čas-cestování do srdce renesance.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ČESKÁ REPUBLIKA dovolená 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek