Tunisko

Tunisko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Tunisku

Tunisko je jedním z destinací v Africe, kde turisté převyšují počet místních obyvatel. Není divu, zlaté písečné pláže, neutuchající slunce a exotika. Je to země, kde písečné duny, jako vrchol v blízkosti Douz v saharské poušti, krásně zabarveným sluncem u Jerba & Houmt Souq a vyprahlé jižní krajiny poblíž Tozeur, jsou v kontrastu s perlivým Středozemním mořem, které rámuje Tunisko na jejím severním a východním pobřeží. Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst k pobytu: luxusní hotely, kempy uprostřed pouště, stylové venkovní obydlí na ostrově Jerba, nebo u starých obchodníků. Ačkoliv cestovní ruch přinesl zaměstnanost a relativní prosperitu části země, velká část místní kultury je stále zachována oproti moderním vlivům, i v tomto ohledu fascinující země.

Počasí v Tunisku

Tunisko má středomořské klima, s horkými, suchými léty a mírnými zimami. Dovolená je nejlepší na jaře, kdy divoké květiny pokrývají krajinu. Léta jsou nejlepší pro plážovou dovolenou. Pouště jsou v létě příliš horké a v tomto ohledu je nejlepší čas pro návštěvu Tuniska v pozdním podzimu.

Informace o Tunisku

Hlavním městem Tuniska je Tunis. Jednotkou měny je tuniský dinár (TD), který je rozdělen do 1000millimes (milimů). V Tunisku je stejný časový posun jako v České republice. Ženy zde mají nejlepší postavení než v kterékoli jiné arabské zemi. Politika však zůstává doménou mužů. Turismus podstatně táhne tuniskou ekonomiku. Zajímavostí je že ve filmu Hvězdné války „hrála“ berberská vesnice Matmata.

Náboženství v Tunisku

Tunisko je arabská země s islámskou kulturou. V této zemi se nenařizuje žádné náboženství a panuje zde liberalismus ohledně náboženství, ale převažuje Islám. Tunisko je bezpečná země právě kvůli náboženství, Korán přikazuje věřícím chovat se slušně, také se tak oblékat a být tolerantní k ostatním.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© TUNISKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek