Kypr

Kypr dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Jedná se o ostrov hříchu a zábavy. Bývá znám i jako ostrov bohyně „Afrodity“. Kypr se nachází ve Východní části Středozemního moře, jižně od Turecka. Kypr je ostrovní část s oficiálním názvem Kyperská republika. Kypr je od 1. května 2004 členem Evropské unie a od 1. ledna 2008 se připojil k Eurozóně.

Historie Kypru

Kypr se nachází se na křižovatce námořního východního Středomoří. Kypr má bohatou a pestrou historii. Mnoho nájezdníků, osadníků a přistěhovalců sem přišlo v průběhu staletí, a na ostrov došli i Řekové, Římané, Byzantinci, Lusignans, Janovčané, Benátčané, Britové a Turci usilují o přijetí části Kypru pro sebe. Řekové, ať už řecké a turecké, jsou hrdí na svůj národ a cítí silný pocit národní identity. Jejich rozdělení ostrova v roce 1974, je mnohými vnímán jako dočasné zhoršení, i Kypřané se těší na den, kdy Kypr bude znovu sjednocený ostrov.

Dovolená na Kypru

Mezi velká turistická centra patří Pafos, Agia Napa nebo Limasol. Můžete cítit opalující paprsky na pobřeží, nebo se vydat objevovat malé vesnice Akamas poloostrova a nebesky zlaté pláže Karpas. Procházka nádhernou Troodos a Kyrenia inhalujete vůni citrusových plodů, nebo výstup na středověké hrady. Putování turistů přes luční květiny pokrývající ostrov na jaře na Kypru Vám vezme dech.
Pokud budete mít plavky, pevné boty a sluneční brýle, budete si cestu pamatovat po mnoho let.

Podnebí na Kypru

Nejlepší čas navštívit Kypr na dovolenou závisí na druhu zábavy, které očekáváte. V letních měsících od června až po září jsou zde velká horka. Srpen je vrcholem turistické sezony na Kypru, odpovídá tomu i cena. Podzim, zima a jaro jsou klidnými měsíci , kdy je krajina pokrytá květy, které jsou barevně sladěny jak duha. Chůze buď po masívu Troodos, nebo jízda na kole po Karpas, na severu poloostrova je nejpříjemněji v podzimních a jarncích měsících. Déšť padá hlavně na podzim a v zimě, jinak je déšť vzácný. Hlavně v letních měsících je nedostatek vody velkým problémem na Kypru.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© KYPR dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek