Chorvatsko

Chorvatsko dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená v Chorvatsku se řadí již po mnoho let k nejnavštěvovanější destinacím pro české turisty. Čechy je Chorvatsko oblíbené, především díky stále příznivějším cenám za ubytování i zábavu a také pro svoji blízkou polohu a dostupnou i automobilem z ČR. Chorvatsko nabízí spousty letovisk a hotelů, díky kterým je možné vyrazit i bez předešlé rezervace a vždy se dá sehnat ubytování přímo na místě. Dovolená v Chorvatsku je vhodná i pro rodiny s dětmi, ovšem občas je třeba více vybírat letovisko dovolené pro horší přístup do vody a né všude naleznete pozvolné oblázkové (písečné) pláže.

Informace o Chorvatsku

Chorvatsko s 1778 km pevninské pobřeží a více než 1000 ostrovy (z toho 47 je obydlených) a mírným středomořským klimatem je stále jednou z hlavních evropských přímořských destinací. Ale naleznete zde víc než jen moře a slunce. Chorvatsko nabízí nekonečné chvíle pohledu na jasně modré vody Jadranu, ale také historická města, jako je Dubrovník, Split a Trogir (všechny jsou na seznamu světového dědictví UNESCO). Určitě stojí za vidění elegantní benátskou éru měst Hvar a Korčula které jsou ve stylu vídeňské secese. Za vidění také stojí zlaté byzantské mozaiky St Eufraziova baziliky v Poreči na Istrii. Přidáte-li si k těm krásám skvělou chorvatskou kuchyni s čerstvými mořskými plody, tak vám již skutečně nic nebrání prožít dovolenou v Chorvatsku se vším všudy.

Vnitrozemí Chorvatska

Chorvatské pobřeží lemují téměř po celé délce zvlněné hory, které je nejkrásnější prozkoumávat na jaře nebo na podzim. Můžete zde očekávat romantické vesničky které se zde nacházejí již od středověku - např. Motovun, Grožnjan. Zde můžete ochutnávat kvalitní vína. V hlavním městě Chorvatska Záhřebu naleznete opravdu úžasnou architekturu které pochází z velké části z dob Rakouska-Uherska. V okolí Záhřebu naleznete množství hradů nebo vinic (např. Zagorje).

Zábava a rekreace v Chorvatsku

Chorvatsko je v dnešní době již velice dobře vybavenou atrakcemi pro turisty hledající i jinou zábavu než objevování krás Chorvatska jako je např. drsné pohoří v národním parku, který je rájem pro pěší turistiku, nebo horolezectví. V údolí Cetina si můžete užít raftingu. A na moři jsou ideální podmínky pro plachtění, potápění, nebo kiteboarding.

Hledáte-li klidnější letní dovolenou v Chorvatsku za svitu slunečního svitu na pláži zkuste vyrazit na Brač, nebo na rozsáhlé oblázkové pláže Bašky Vody na Krku.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© CHORVATSKO dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek