Spojené Arabské Emiráty

Spojené Arabské Emiráty dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí

Dovolená ve Spojených arabských emirátech

Turisté zde velmi obdivují fantastické hotely a realitní projekty, jedná se o skutečné zázraky, jak se zdatným šejkům daří harmonizovat nesourodé a zdánlivě protichůdné síly. Pro západní turisty je nachystáno nakupování ve velkých obchodních centrech, lenošení na plážích a popíjet koktejl a večer vyrazit na diskotéku, kde hrají mezinárodní DJ k tanci až do ranních hodin. Z požitkářských pobytů můžete sledovat nádherné scenérie Hatta, smlouvat o suvenýrech na trzích, či se vydat do Abu Dhabi na velbloudovi, nebo se potápět u korálů v Perském zálivu.

Geografie Spojených arabských emirátů

Spojené arabské emiráty leží na Arabském poloostrově v jihovýchodní části. SAE sousedí se třemi státy – Saudskou Arábií, Ománem a Katarem. Většinu území zaujímá plochá nížina, která je z větší části pokrytá pouští. Pobřeží je lemováno spousty malými ostrovy. Podnebí je tropické a suché. Velice časté jsou silné písečné bouře.

Historie Spojených arabských emirátů

Ve starověku bylo území pod vládou Persie. V 8. století se sem dostává Islám. Spojené arabské emiráty vznikly roku 1971 po odchodu britských vojsk. Od roku 1962 se začala těžit ropa a zemní plyn, díky tomu se Spojené arabské emiráty staly jedním z nejbohatších států světa. Dnes patří mezi nejrychleji se rozvíjející země světa a zejména druhé největší město Dubaj se svým pokrokem řadí mezi opravdovou perlu mezi světovými metropolemi.

Kdy jet do Spojených arabských emirátů

Nejlepší doba k návštěvě je říjen, listopad a únor, březen, kdy se teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je v normě. Nejteplejšími měsíci je červenec a srpen, kdy teplota dosahuje až 45 stupňů Celsia. Průměrný roční úhrn srážek je na pobřeží menší ( méně než 120mm) než v horských oblastech. Pokud je to možné, vyvarujte se návštěvě Spojených arabských emirátů v období ramadánu.


Zimní dovolená 2023/2024 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY dovolená u moře 2023 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2023 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek