Itálie

Itálie dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

Itálie je jednou z největších zásobáren senzorického potěšení na zemi.Od umění ke kulinářskému umění, od omráčení rozmanité krajiny až po okázalou módu, Itálie má všechno. Itálie, země která nám přinesla tradiční čerstvé výrobky a vaření. S 44 místy, které má Itálie na seznamu památek UNESCO se nemůže chlubit žádná jiná země na světě.

Dovolená v Itálii

Mezi města umění se řadí určitě Řím, Benátky a Florencie, kde tyto města každoročně přivádí nespočet turistů a návštěvníků. Občas se zdá, že Itálie usla na uměleckých vavřínech, ovšem to tak úplně pravda není, Milán, finanční centrum země, vytvořil jeden z největších a nejmodernějších veletrhů a plánuje rozvoje bydlení CityLife- komplex v centru města.
Benátky, které svůj vzhled nezměnilo po desetiletí nedávno otevřelo nový elegantní most Canal Grande a velkolepý prostor současného umění Punta della Dogana.

Spolu s poklady umění naleznete v Itálii i krásy přírody. Můžete lyžovat v Dolomitech, v Alpách, nebo si zaskočíte do Sardinie na krásné pobřeží. Adrenalin můžete naleznout na sopce v Sicílii. Ale stejně jako všechno, výlet do Itálie je tím pravým odpočinkem, pomalý životní styl, který je o volnoběhu se šálkem kávy v kavárně či za doprovodu italské hudby oběd při horkém slunci ve Středomoří. Jeden z nejpopulárnějších oblastí v Itálii, je Toskánsko, která se nachází ve střední Itálii.

Známé jsou krásné krajiny a malebná města a vesnice, včetně Florencie, Lucca, Siena a Cortona. Toskánský region je populární destinace pro dovolenou s mnoha pěknými hotely

Počasí v Itálii

Itálie se nachází v mírném pásmu vyčnívajícím hluboko do Středozemního moře. Itálie je považována za zemi slunnou, nicméně vzhledem i k orientaci na sever, kde se nalézají převážně hory, je počasí velmi proměnlivé. V Alpách jsou teploty nižší a zimy mohou být dlouhé a těžké. Obecně je teplé počasí od července do září, zatímco první sníh je obvykle od listopadu.

Sport v Itálii

Itálie je národem fotbalových nadšenců, vyhráli 4x mistrovství světa a jsou na to právem hrdí. Mnoho slavných italských architektů vytvořilo své návrhy na sportovních stadionech. K dalším známým sportům v Itálii patří dostihy, surfování, rybaření, jachting, plachtění, golf apod. Italové však milují i lyžování a nabízí spousty lyžařských středisek např. Val di Fiemme, Prato Nevoso, Passo Tonale a další.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© ITÁLIE dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek