Portugalsko

Portugalsko dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí

I když je pravda, že Portugalsko je již na Pyrenejském poloostrově, turisté zde uniknou davům a naleznou zde svůj klid. Dokonce i od nejrušnějších středisek v Algarve stačí pouze krátká jízda autobusem nebo pěšky k tomu, aby jste odhalili zřídka navštěvovaná místa, která nabízí pocit objevu. Portugalsko na turisty dýchne staromódním kouzlem se středověkými hrady, vesnicemi roztroušenými po pobřeží a meandrující květinové stráně. Cítit historii můžete jak v městě Sintra, tak i v univerzitním městě Coimbra. Na dovolené Vás můžou potkat sluncem políbené pláže Cascais a Sagres. Vskutku dramaticky na Vás zapůsobí útesy, duny, pláže, chráněné zátoky a dlouhé, písečné ostrovy na pobřeží Portugalska, které okouzlují turisty i místní obyvatele dodnes. Mezitím hlavní město Lisabon a severní soupeř Porto, jsou kouzelná místa pro poutníky, na které čekají dlážděné ulice, řinčení tramvají a katedrály.

Počasí v Portugalsku

Portugalsko se může pochlubit teplým a slunečným podnebím s mírnou zimou. Letní teploty v Algarve jsou okolo třiceti stupňů Celsia, rtuť však stoupá v Alentejo Alto Douro a v Alenteju Vás může zastihnout i více jak čtyřicet stupňů Celsia. V severozápadní části je podnebí mírnější a vydatnější na deště, až 2000 mm srážek zde ročně spadne. Portugalská sezona trvá od června do září, kdy teplota v celé zemi se pohybuje okolo 27 stupňů Celsia.

Náklady v Portugalsku

V Portugalsku najdou svoje zalíbení jak turisti ekonomicky zajištěnější, tak i turisti, kteří vyhledávají levnější dovolenou. Žít se zde dá již od 30 € na den. V určitých dnech (často neděle) jsou muzea zdarma. Střední třídy turistů mohou očekávat, že zaplatí okolo 40-50 € za den, zatímco pro milovníky jídla a kvalitního pití začíná dovolená na zhruba 90 € na den.


Zimní dovolená 2024/2025 a cestovní pojištění výhodně.

Dnes vám nabízíme výběr z 30575 zájezdů v 990461 termínech od 330 prověřených cestovních kanceláří.

© PORTUGALSKO dovolená u moře 2024 - ubytování, apartmány, počasí online. - dovolená léto u moře 2024 | Inzerce zde Bali holidays| Vložit článek/příspěvek